Logga in | Begär lösenord | Kontakta oss

Looking for documents in english?
Click here!

Information.

Välkommen

Logga in här med ditt användarnamn och lösenord.
Glömt lösenordet?

Information.

Kan du inte logga in?

Du kan ansöka om lösenord till vår hemsida genom att fylla i detta formulär.

Första sidan / Arbetsgivarfrågor / Anställningen / Anställning / Uppdaterade kommentarer o...

Uppdaterade kommentarer och avtal

Publicerat av Anders Sandberg den 21/12 2011, kl 10:58. Uppdaterat 21/12 2011, kl 11:04. Relaterade dokument Skriv ut!

Kollektivavtalet med Finansförbundet har daterats upp med anledning av ändrade lunch- och traktamentsbelopp från och med den 1 anuari 2012. Kommentarerna för semester och timsemester har daterats upp med hänsyn till antalet bankdagar och arbetstimmar 2012.



© Copyright 2012, Bankinstitutens Arbetsgivareorganisation | Kontakta oss via mail eller via telefon.

BAO, Bankinstitutens Arbetsgivareorganisation, Stureplan 4c, SE–114 35 Stockholm (SWEDEN)   |   Tel 08-611 17 30   |   Fax 08-611 17 78.

BAO organiserar så gott som samtliga banker i Sverige. Även bankerna närstående företag som försäkrings-, finans-, fond-, kredit-, data- och fastighetsföretag ingår i BAO. Till BAO hör även vissa andra typer av företag såsom hypoteksföreningar och fondmäklare. BAO har ca 150 delägare vilka, uttryckt i heltidsanställda, sysselsätter ca 45 000 arbetstagare.

Information om cookies
I de fall cookies används på bao.se så lagras endast information tillfälligt om din användarsession i syfte att visa korrekt innehåll på webbplatsen. Vi sparar inte denna information och behandlar den inte på något sätt.